Już niebawem, bo od września 2018 roku strony internetowe, które nie będą miały certyfikatu SSL zostaną oznaczone w Chrome jako niebezpieczne. Google, właściciel jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych chce wymusić na właścicielach stron stosowanie protokołu HTTPS.

Stosowanie SSL już jakiś czas temu zostało uznane oficjalnie za jeden z kilkudziesięciu czynników, które wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce Google. Czy warto instalować certyfikat SSL? Tak, tym bardziej, że wiele hostingów oferują otwarte certyfikaty SSL, które wystarczy zainstalować i wdrożyć na stronie internetowej.

Jak będzie wyglądać adres strony www w Chrome od września?

Aktualizacja Chrome o numerze 69 (planowana na wrzesień 2018) wprowadzi zmianę w oznaczeniu stron w przeglądarce. Witryny bez protokołu HTTPS, które wymagają hasła lub danych karty kredytowej będą oznaczane jako „niebezpieczne”. Tak jak na załączniku poniżej:

Obecnie zielonym kolorem przeglądarka wyróżnia strony posiadające bezpieczny protokół HTTPS, od września wyróżnione kolorem czerwonym będą strony korzystającego ze zwykłego HTTP.

Chrome będąc niekwestionowanym liderem wśród przeglądarek może w ten sposób wymusić stosowanie protokołu HTTPS na wydawcach i właścicielach stron internetowych, co w zamiarze ma wpłynąć na bezpieczeństwo korzystania z Internetu za pomocą Chrome.

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz zainstalować certyfikat SSL na swojej stronie internetowej skontaktuj się z nami za pomocą biuro@net-factory.pl lub wypełnij formularz tutaj.