Jeszcze do niedawna wysoką pozycję domeny udawało się osiągnąć dzięki linkowaniu, ale te czasy powoli odchodzą w zapomnienie. Teraz to treść, unikalne teksty na Twojej stronie mogą i są w stanie zrobić różnicę by domena przebiła się do TOP10!

Pewnie nie raz już obiło Ci się o uszy hasło “Content is King”, tak to prawda. Bezpowrotnie minęły już czasy kiedy porządnie zalinkowana witryna bez tekstu lądowała w TOP3 pod konkretną frazą. Obecnie wypozycjonowanie takiej strony graniczy z cudem. Jeśli posiadasz na stronie niewiele tekstu to nie licz, że uda się wejść do ścisłej czołówki w Twojej branży.

Dlaczego “Content is King”?

Po pierwsze wysokie pozycje w wyszukiwarce notują strony profesjonalnie zoptymalizowane, z dużą ilością unikalnej treści. Warto podkreślić, że dodanie dużej ilości tekstu na stronę spowoduje podniesienie pozycji URL w wyszukiwarce o kilkanaście/kilkadziesiąt pozycji. I bynajmniej nie chodzi o treść typu jak na zrzucie poniżej (choć i tak ten przypadek jest ewenementem w branży SEO), ale kluczem do sukcesu są unikalne teksty.

Za każdym razem gdy podejmujemy się odświeżenia jakiejkolwiek witryny internetowej zawsze proponujemy rozbudowę struktury strony. Wyszukiwarka zupełnie inaczej indeksuje rozbudowaną stronę z kilkunastoma podstronami, niż stronę typu “onepage” z niewielką ilością treści.

Zwróć uwagę również, że o wiele łatwiej jest przebić się do TOP3 wyszukiwarki pod jedną konkretną frazę niż pod kilkadziesiąt fraz związanych z branżą. Skup się na początek na jednej lub kilku frazach, powoli zacznij zdobywać rynek, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, bo możesz się szybko zniechęcić.

Czy warto linkować swoje strony? Tak, ale tylko wtedy gdy link jest naprawdę “mocny”. W przeciwnym wypadku linkowanie nie da oczekiwanych rezultatów. Nie mniej jednak linkowanie powinno być jedynie małym dodatkiem do naszej pracy.

Podsumowując, napiszę jeszcze raz “Content is King”

Internet się zmienia, systemy się zmieniają, Ty też musisz się zmienić i dostosować do obecnych realiów. Najlepszą inwestycją w stronę internetową jest inwestycja w treść, w wysokiej jakości unikalne, własne teksty, które są w stanie zrobię różnicę i podnieść pozycję URL w wyszukiwarce Google.

Idealnym narzędziem do realizacji tego jest prowadzenie bloga. Jesteś fryzjerem, prowadzisz klub sportowy a może zajmujesz się produkcją? Czy nie uważasz, że ludzi mogłoby za interesować jak pracujesz, jakie są “kulisy” Twojej pracy? Z jednej strony pokazujesz firmę “od kuchni”, a z drugiej strony budujesz swoją markę, równolegle rozbudowując swoją witrynę o kolejne wpisy, notki, podstrony.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości to zapraszam do kontaktu: biuro@net-factory.pl