Końcówka roku była dla nas dosyć mocno intensywnym czasem, zaczęliśmy kilka projektów, które swój finał znalazły dopiero w styczniu, niektóre w lutym 2019 roku, a nad niektórymi nadal pracujemy! Jednym z takich projektów było odświeżenie strony internetowej dla Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

Jak wyglądała współpraca i poszczególne etapy pracy?

Nasze rozmowy rozpoczęły się z początkiem grudnia 2018 roku. Po wstępnej korespondencji mailowej, wszystko ustaliliśmy i oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę na spotkaniu w zespole szkół. I tak przystąpiliśmy do pracy.

Po kilku dniach przesłaliśmy propozycję strony głównej. Projekt graficzny został zaakceptowany – przystąpiliśmy do dalszych prac. Mianowicie: opracowanie widoku pozostałych podstron, instalacja środowiska projektowego, kodowanie motywu i przenoszenie warstwy graficznej na roboczy projekt w ntfctr.pl

Po przygotowaniu projektu roboczego przyszedł czas na migrację treści ze starej strony. Niestety pomimo różnych prób nie udało się wyeksportować wpisów, galerii zdjęć i cała migracja (ponad 720 newsów, prawie 680 galerii) musiała zostać wykonana ręcznie – ale nawet tak żmudne zadanie nie jest w stanie nas zniechęcić. Dlatego też po kilkunastu dniach całość została pobrana, skatalogowana, a następnie umieszczona w wersji roboczej.

Ostatnim etapem było już tylko zmigrowanie wersji projektowej pod docelowy adres www.zstymbark.pl oraz poprawna konfiguracja certyfikatu SSL.

Na sam koniec podpięliśmy CMS nowej strony do naszego pulpitu administratora, z którego mamy możliwość wykonania masowych aktualizacji oprogramowania i użytych pluginów w stronach naszych klientów.

Jak wygląda nowa strona zstymbark.pl?

Zapraszamy na specjalną podstronę realizacji w naszym portfolio – zobacz tutaj. Pokrótce opisaliśmy zrealizowany projekt, a także zaprezentowaliśmy kilka grafik nowej strony szkoły wojskowej w Tymbarku.

Zainteresowany?

Szukacie wykonawcy strony internetowej dla przedszkola, szkoły podstawowej, liceum? Macie pytania, wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu z nami, udzielimy wszelkich odpowiedzi i bez żadnych zobowiązań przedstawimy wstępne kalkulacje kosztów. Napisz na biuro@net-factory.pl

Więcej o projektach internetowych dla szkół, przedszkoli, jakie problemy mają placówki oświatowe ze swoimi stronami oraz co może pójść nie tak podczas realizowania nowego projektu – opisaliśmy w specjalnych wpisie na naszym blogu – zapraszamy do lektury!

A strona internetowa ZS w Tymbarku wygląda tak: